TV LIVE Radio
Nga Vendi
15 mars 2021
Bujar Osmani: Interesim i ulët nga mërgimtarët e Australisë dhe Kanadasë

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot në konferencë për shtyp ka dhënë detaje në lidhje me regjistrimin e mërgimtarëve.

Ai e vlerësoi si të ulët interesimin e qytetarëve që jetojnë jashtë RMV-së, për t’u regjistruar.

 

Interesimi i ulët, siç tha Osmani, ishte për shkak të vështirësive në shpërndarjen udhërrëfyesve për aplikim.

“Për shkak të shpërndarjes më të gjerë të informacioneve, dhe për shkak vështirësive në aplikim dhe prandaj është lënë një kohë më e gjatë. kishte vështirësi në komunikim, në aplikim dhe prandaj ka ndodhur kjo”, tha Osmani.

Thirrjen për shpërndarjen e informacionit për regjistrim, Osmani e bazon në atë se kjo është herë e parë që shteti po regjistron diasporën.

Osmani tha se interesimi më i ulët për regjistrim është nga diaspora e Kanadasë dhe Australisë.Të ndryshme
Më shumë
Arkin Jahiji, kandidat i BDI-së për komunën e Bërvenicës22 qershor 2021
Apostol Simovski: Jemi duke punuar në gjetjen e defekteve në sistemin e regjistrimit 7 shtator 2021
Një variant edhe më i rëndë i Kovid-19 ka filluar të përhapet në botë 5 korrik 2021

Radio Uskana - LIVE
G-Eazy - No Limit REMIX ft. A$AP Rocky, Cardi B, French Montana, Juicy J, Belly