TV LIVE Radio
Nga Vendi
7 prill 2021
Arkitekti Hamdin Maksuti pyet: Pse po rrënohet thesari natyror i Kalasë së Kërçovës

Në një postim në fb. arkitekti kërçovar që jeton dhe vepron në Zvicër, e ka shprehur shqetësimin e tij për intervenimet që po e rrënojnë thesarin natyror të Kalasë së Kërçovës, ndërkohë që arkitektët vendor që jetojnë dhe veprojnë në vendlindje po heshtin. Ai ka ngritur edhe dilemën nëse  ky kaos në Kalanë e Kërçovës,  është shkaktuar qëllimshëm ose nga mosdija.

Postimi i plotë i arkitektit Hamdin Maksuti.Të ndryshme
Më shumë
Kuvendi i Kosovës organizoi “Darkën e Lamës”, në promovim të prodhimeve vendore 31 tetor 2020
Trafiku rrugor vijon me intensitet mesatar, në Qafëthanë pritet deri në 30 minuta 4 shtator 2020
Deputeti i AAK-së, Gazmend Syla publikon dokumente të reja për krimet e serbëve në Kosovë14 tetor 2020

Radio Uskana - LIVE
Irkenc Hyka ft Kaltrina Selimi - Kthema