TV LIVE Radio
Teknologji
21 prill 2021
Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme

Koha ishte shumë e mirë në Kalifornia dhe dielli po shkëlqente, pak para se Apple të dilte jashtë dhe të na paraqiste me ofertën shumëngjyrëshe të pranverës.

Ngjarja në pranverë nga Apple u karakterizua më shumë nga çipat e përdorur nga Apple.

 

Jo vetëm që ka ardhur M1 iMac i ri, i ridizenjuar plotësisht me ngjyra, Apple ka vendosur të kënaqë përdoruesit “pro” në iPad me çipin që kemi lidhur deri tani me kompjuterë “të vërtetë”.

iPad Pro i madh gjithashtu mori një ekran Mini LED, ku ekrani është me korrektësi të ngjyrave një në një milion kontrast, këtë e arritën pas një viti pasi u lançua apple display XDR që është për video kreatorët të cilet u mundëson fotografitë ti shfaqë ekrani si në jetën e përditshme, por kjo nuk është e gjitha, iPad Pro ofron edhe 5G në të dy modelet, si dhe një port Thunderbolt.

iMac tani është në një dimension me një ekran 24-inç, kështu që me ngjyrën e re duket krejtësisht ndryshe nga ajo që jemi mësuar në vitet e fundit.

Në margjina, domethënë në hijen e njoftimeve të mëdha, mësuam se Apple Card mund të ndahet në familje, Apple Podcasts marrin një aplikacion të ri dhe mundësi abonimi, Apple TV merr një çip A12 dhe do të jetë në gjendje të rregullojë TV.

Nëse jeni të prirur të humbni gjëra, Apple do të përpiqet të zgjidhë problemin tuaj me një pajisje të shumëpritur të quajtur AirTag.Të ndryshme
Më shumë
Covid-19, mbi 4.5 milionë të shëruar në mbarë botën19 qershor 2020
ASh-AAA “PRO” interpelancës të Mexhitit për shkarkimin e Grubit dhe Osmanit18 nntor 2020
Dyvjeçarja qëndron e varur në një shtyllë në 9 metra lartësi, rituali i çuditshëm fetar në Tajlandë që ka habitur të gjithë28 tetor 2020

Radio Uskana - LIVE
Drake - Toosie Slide