TV LIVE Radio
Sport
8 maj 2021
Bayern Munich shpallet matematikisht kampion në Bundesliga pas humbjes së RB Leipzig nga Dortmundi

Bayern Munichu ka arritur të shpallet kampion në Bundesliga për sezonin 2020/21 tri ndeshje para mbylljes së rregullt të sezonit.

Bavarezët janë konfirmuar edhe një herë si mbretër të kampionati gjerman duke fituar titullin e këtij sezoni në Bundesliga.

 

Titulli kampion i Bayernit vjen tri ndeshje para mbylljes së rregullt të sezonit, pasi tashmë ndjekësit nuk kanë asnjë gjasë për ta arritur.

https://twitter.com/FCBayernEN/status/1391051501854932995?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1391051501854932995%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fbayern-munich-shpallet-matematikisht-kampion-ne-bundesliga-pas-humbjes-se-rb-leipzig-nga-dortmundi%2F

 

Ndjekësit më të afërt të tyre, RB Leipzig u mposht 3-2 në udhëtim te Dortmundi duke bërë që rezultatet tjera të Bayernit të mos jenë të rëndësishme më.

Ky është titulli i nëntë radhazi për Bayernin dhe i 30-të në histori të klubit.Të ndryshme
Më shumë
Çmime të reja të derivateve të naftës21 dhjetor 2020
Zaev jep afat deri të enjten për gjetjen e Mijallkov, përndryshe paralajmëron përgjegjësi!?23 shkurt 2021
Skandaloze/Rasti “Alfa”, Gjykata Themelore refuzon rigjykimin edhe pas vendimit pozitiv nga Apeli28 janar 2021

Radio Uskana - LIVE
Syne Loshi - Po rreh defi