TV LIVE Radio
Nga Bota
18 qershor 2021
Ndihmës Sekretari i Shtetit do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ndihmës Sekretari i Shtetit në detyrë për Evropën dhe Euroazinë, Philip T. Reeker, do të shkojë në Itali, Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut.  Gjatë vizitës në Tiranë, më 30 qershor, Ndihmës Sekretari i Shtetit në detyrë do të takohet me Kryeministrin Edi Rama dhe zyrtarë të tjerë të lartë për të diskutuar marrëdhëniet SHBA – Shqipëri dhe fusha të tjera të interesit të ndërsjellë.

Më 1 korrik, zoti Reeker do të mbërrijë në Ohër, për të marrë pjesë në Konferencën “Rruga drejt Prespës”, ku do të theksojë mbështetjen amerikane për dialogun e vazhdueshëm dhe bashkëpunimin drejt stabilitetit dhe progresit në mbarë rajonin. Po në Ohër, ai do të takohet me Kryeministrin maqedonas Zaev, Ministrin e Jashtëm Osmani dhe zyrtarë të tjerë të lartë për të diskutuar rreth prioriteteve të përbashkëta për Ballkanin Perëndimor.

Gjatë periudhës 22 – 29 qershor, Ndihmës Sekretari i Shtetit në detyrë do të shoqërojë Sekretarin Blinken në udhëtimin drejt Berlinit, Parisit, Romës, Vatikanit, Barit dhe Materas. /VOATë ndryshme
Më shumë
Thaçi: Bashkimi i shqiptarëve në Preshevë dha rezultat22 qershor 2020
Zyrtarët në Maqedoninë e Veriut besojnë në gjetjen e zgjidhjes me Bullgarinë11 shtator 2020
Naser Ziberi propozohet për Avokat i Popullit11 janar 2021

Radio Uskana - LIVE
Valon Biba ft. Ylber - Edhe sa