TV LIVE Radio
Nga Rajoni
19 qershor 2021
Nis vaksinimi antiCOVID-19 në burgjet e Shqipërisë

Ministrja e Drejtësisë në Shqipëri, Etilda Gjonaj ka thënë se sot ka filluar vaksinimi antiCOVID-19, në burgje. 

Gjonaj përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se vaksinimi ka filluar për kategoritë e të burgosurve me sëmundje kronike dhe atyre mbi 55 vjeç.

 

“Me mbështetjen e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe strukturat e saj shëndetësore filloi vaksinimi kundër COVID-19 të personave të dënuar. Vaksinimi ka filluar në IEVP “Jordan Misja” për kategoritë e të burgosurve me sëmundje kronike dhe atyre mbi 55 vjeç dhe në IEVP “Ali Demi” për gratë e dënuara. Ky proces i sapofilluar pas vaksinimit të trupës policore, do të vijojë për të mundësuar edhe më tej lehtësimin e masave për t’iu kthyer normalitetit në institucione. Kujtojmë që më herët, në sistemi e burgjeve janë vaksinuar edhe trupa policore dhe stafi civil”, ka shkruar Gjonaj. Të ndryshme
Më shumë
Liverpooli luan për fitore ndaj West Hamit, formacionet zyrtare31 tetor 2020
Besimtarët myslimanë festojnë Fitër Bajramin13 maj 2021
Ministri Selimi takon sekretarin e OVL e UÇK-së: MD do t’iu qëndrojë krah luftetareve te lirise12 tetor 2020

Radio Uskana - LIVE
AZET - XHEP