TV LIVE Radio
Sport
1 korrik 2021
Tifozja shqiptare festoi fitoren e Zvicrës ndaj Francës me flamurin kuqezi, ndërsa polici zviceran i tha me shaka se kishte flamurin e gabuar

Triumfi i Zvicrës ndaj Francës në Kampionatin Evropian ishte ndër momentet më interesante deri më tani në ‘Euro 2020’.

Helvetikët u kthyen nga disavantazhi prej 3-1 për të barazuar (3-3) ndaj përfaqësueses së Les Bleus dhe pas vazhdimeve fituan në penallti.

Duke qenë se ekipi i Zvicrës ka tifozë të shumtë shqiptarë, falë futbollistëve me origjinë shqiptare që e përfaqëson këtë skuadër, nuk kanë munguar edhe festimet e tyre.

Një video, në të cilën shfaqet një e re shqiptare e mbuluar me flamurin kuqezi, është bërë ‘virale’ në rrjetet sociale.

Në videon e publikuar nga Blick, një polic ka bërë shaka duke i thënë se e ka flamurin e gabuar – megjithatë vajza vazhdoi tutje duke e ngritur flamurin.

“Ky është flamuri i gabuar për sonte. Shiko përpara dhe vazhdo tutje, faleminderit. Tung”, dëgjohet duke thënë me shaka polici në altoparlant. /Telegrafi/Të ndryshme
Më shumë
Pamje SHOKUESE në Malin e Zi/ Mitropoliti vdiq nga covid, besimtarët i puthin duart 2 nntor 2020
Bashkëshorti i Jankulloskës për dënimin: Aktakuzat dhe vendimi gjyqësor janë absurde18 shtator 2020
Avokati i popullit tregon problemet me të cilat përballen qytetarët në kushte pandemie14 prill 2021

Radio Uskana - LIVE
KANITA - S'jemi ne