TV LIVE Radio
Sport
8 korrik 2021
Italia barazon rekordin e Francës së vitit 2000 kur ishte shpallur kampione e Evropës

Italianët janë duke shkëlqyer në “Euro 2020” dhe kanë arritur deri në finale, ku do të përballen me Anglinë.

Azzurët po dallohen me lojë ekipore, ku nuk ka rëndësi individi, por grupi në tërësi dhe sukseset ekipore po vijnë në shprehje para atyre individuale të futbollistëve.

Këtë e dëshmon edhe fakti që Italia ka pesë futbollistë aktualisht që kanë shënuar së paku dy gola në këtë Kampionat Evropian: Federico Chiesa, Mateo Pessina, Lorenzo Insigne, Ciro Immobile dhe Manuel Locatelli.

https://twitter.com/EURO2020/status/1413113386108342273?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1413113386108342273%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fitalia-barazon-rekordin-e-frances-se-vitit-2000-kur-ishte-shpallur-kampione-e-evropes%2F

Italianët kanë barazuar rekordin e Francës që e kishte vendosur në “Euro 2000” ku pesë futbollistë të tyre realizuan së paku nga dy gola në atë kompeticion.

Italia ka shënuar 12 gola deri më tani, gjë që nuk e kishte bërë asnjëherë më parë.

Përveç golashënuesve më lartë, një gol e kanë shënuar edhe Nicolo Barella, ndërsa është shënuar edhe një autogol nga Merih Demiral në favor të ItalisëTë ndryshme
Më shumë
Zaev: Maqedonia e Veriut do të jetë rrugë e rëndësishme tranziti për gazin natyror në të gjithë Evropën Juglindore13 mars 2021
Ahmeti Kurtit: Unë kam qenë dhe jam këtu për Kosovën 2 korrik 2021
Arrestohet banori i Gostivarit, kërcënoi zyrtarin qeveritar10 korrik 2020

Radio Uskana - LIVE
Drinche - Mori