TV LIVE Radio
Sport
12 korrik 2021
Italia fiton “Euro 2020”

Italia mundi me 11-metërsha Anglinë, me Gigio Donnarumma heroin e finales që u zgjidh vetëm pas goditjes së penalltive, ku anglezët humbën 3 të tilla.

Finalja e “Euro 2020”, Itali-Angli, shkoi në shtesë. 90 minutat e kohës së rregullt nuk nxorën një fitues, me skuadrat që barazuan 1-1.

Anglia shënoi me anë të Shaw që në minutën e dytë të ndeshjes, atë që është goli më i shpejtë në historinë e finaleve të Evropianit. Trippier krosoi nga e djathta e sulmit anglez dhe futbollisti i Manchester United goditi menjëherë me të majtën, duke shtangur portierin Donnarumma.

Italia barazoi në minutën e 67, me anë të një goli të realizuar nga Leonardo Bonucci.

Pas një krosimi nga goditja e këndit, Verrati goditi me kokë dhe topi që përfundoi në shtyllë, ngeli në zonën e vogël, ku Bonucci përfitoi për ta dërguar në rrjetë.(Alsat)

 Të ndryshme
Më shumë
Brenda 24 orëve janë aplikuar mbi 11 mijë vaksina kundër Covid-1921 maj 2021
Do të shlyhet interesi i borxheve të bëra deri në nëntor të vitit 202018 shkurt 2021
The Weeknd kërkon drejtësi në “MTV Video Music Awards”, pas vrasjes së personave me ngjyrë nga policët31 gusht 2020

Radio Uskana - LIVE
2TON QIKA - 1080p