TV LIVE Radio
Nga Rajoni
14 korrik 2021
Sot mbahet seanca e radhës për Gucatin dhe Haradinajn

Në Hagë të mërkurën do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes së dy ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Kosovës, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Siç raportojnë Dhomat e Specializuara konferenca fillon në ora 15:00.

Gucati e Haradinaj ndër tjerash akuzohen për “ndërhyrje në drejtësi” dhe “frikësim të dëshmitarëve”.

Ata u arrestuan vitin e kaluar pasi në mënyrë enigmatike disa dokumente të Dhomave të Specializuara kishin arritur në zyrat e OVL-UÇK-së.Të ndryshme
Më shumë
Ndërron jetë kryetari i KFF Malishevës17 qershor 2020
Autoritetet shëndetësore në Maqedoni thonë se për momentin nuk do të ketë masa shtesë në kufi 8 korrik 2021
Meta: Situata e pandemisë pritet të përkeqësohet drejt një katastrofe28 tetor 2020

Radio Uskana - LIVE
Valon ft. Gjon - Shqiptarja Jeme