TV LIVE Radio
Nga Rajoni
25 korrik 2021
Kurti së bashku me kryeministrin kroat Plenkoviq vizitojnë të lënduarit në spitalin e Slavonski Brodit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Slavonski Brod.

Ai u mirëpritur nga kryeministri kroat Andrej Plenkoviq. Së bashku, ata kanë vizituar spitalin e Slavonski Brodit, ku ishin vendosur të lënduarit në aksidentin e autobusit këtë mëngjes.

Kujtojmë se 10 persona kanë humbur jetën dhe mbi 40 të tjerë janë lënduar në një aksident trafiku sot në afërsi të Slavonski Brod të Kroacisë, kur një autobus nga Kosova doli nga rruga duke shkaktuar aksident.

Shoferi i autobusit është arrestuar dhe sipas dëshmisë së tij dhënë policisë kroate, atë në momentin tragjik e kishte zënë gjumi.

Autobusi po vinte nga Frankfurti i Gjermanisë për në Kosovë.

Në autobus ishin 69 pasagjerë.Të ndryshme
Më shumë
Dënohen 331 shoferë në Shkup, 93 për tejkalim të shpejtësisë13 tetor 2020
Meta: Shkatërrimi brutal i Marrëveshjes së 5 Qershorit vetëdemaskim i “Rilindjes” 6 tetor 2020
Gjykata i cakton arrest shkupjanit që u mori 48 mijë euro me mashtrim 10 qytetarëve20 shtator 2021

Radio Uskana - LIVE
Drake - Toosie Slide