TV LIVE Radio
Nga Vendi
26 korrik 2021
Gjendja me COVID-19 në Maqedoni, 310 raste aktive

Që nga fillimi i epidemisë, gjithsej 156.078 njerëz të diagnostikuar me Kovid-19 janë regjistruar në vend, ndërsa 310 raste janë aktive. Ndërkohë, vaksinimi masiv vazhdon në të gjitha pikat në vend. Sot, vaksinimi në terren vazhdon, në disa vendbanime.

Nga sot, qytetarët të cilët për arsye shëndetësore nuk janë në gjendje të vijnë dhe të marrin vaksinën kundër KOVID në pikën e vaksinimit, mund të caktojnë vaksinimin në kushte shtëpie.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, dje janë regjistruar 24 raste të reja. Gjashtë pacientë janë shëruar dhe nuk është raportuar asnjë vdekje.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 953.144 teste të Kovid-19. Që nga fillimi i pandemisë, gjithsej 150.276 pacientë janë shëruar dhe 5.489 kanë vdekur. Numri i rasteve aktive është 310.

Ndryshe, vaksinimi në terren vazhdon edhe sot, në disa vendbanime. Vaksinimi në terren pa termin filloi më 12 korrik të këtij viti, në mbi njëqind vendbanime në të gjitha komunat në vend.

 Të ndryshme
Më shumë
Kurti takon Apostolovën, e falënderon për bashkëpunim24 korrik 2020
Rritje e numrit të popullatës aktive në Maqedoni, burrat edhe më tej dominues27 korrik 2020
KËSHILLTARËT E BDI-SË DHE ASH-SË PËRPLASEN PËR INICIATIVËN E NDRYSHIMIT TË EMRAVE PËR RRUGËT DHE SHESHET 29 qershor 2020

Radio Uskana - LIVE
Kendrick Lamar - HUMBLE.