TV LIVE Radio
ShowBiz
1 gusht 2021
Katër artistë bëhen bashkë për ti kënduar Shkupit

Me 13 Gusht mbushen plot 109 vite nga çlirimi i kryeqyetit të Vilajetit të dikurshëm të Kosovës, Shkupit tonë. Në kujtim të emrave të shquar si Hasan Prishtina, Bajram Curri,Bajram Daklani, Nënë Tereza e shumë të tjerë por dhe si amanet për ruajtjen e traditës ndër brezat e rinjë vjen projekti i ri “Shkupi Dardan”

Teksti dhe muzika mbajnë autorësi të Avni Qahilit kurse për ta interpetuar janë bërë bashkë Shkodran Tolaj, Besiana Mehmedi, Miranda Hashani e Visar Rexhepi. Kjo këngë ka tekst me mesazh të fuqishëm kurse muzikë e orkestracion të kohës dhe vjen me një videoproduksion mjaft të veçantë në koncept dhe unitet.Të ndryshme
Më shumë
Kryetari i Komunës së Kriva Pallankës infektohet me Kovid-19 2 shtator 2020
I jepet lamtumira e fundit artistit të madh, Rasim Thaçi 27 mars 2021
Humbja e thellë e LDK-së, lajmërohet Isa Mustafa14 shkurt 2021

Radio Uskana - LIVE
G-Eazy - No Limit REMIX ft. A$AP Rocky, Cardi B, French Montana, Juicy J, Belly