TV LIVE Radio
Sport
17 gusht 2021
Zyrtare: Abraham kompleton kalimin te Roma

Roma ka njoftuar zyrtarisht transferimin e Tammy Abraham prej 40 milionë eurosh nga Chelsea.

Giallorossët kanë zëvendësuar Edin Dzekon, i cili u transferua në Inter, me 23-vjeçarin anglez, i cili nënshkroi një marrëveshje deri në qershor të vitit 2026 me La Lupa.

Abraham është larguar nga Chelsea pas 82 paraqitjesh konkurruese, duke kontribuar me 30 gola dhe 12 asistime në këtë proces, dhe Roma do të paguajë 40 milionë euro përfshirë bonuset dhe një përqindje të një shitjeje të ardhshme.

 Të ndryshme
Më shumë
2 vjet burg për Llallën”/ SPAK kërkon të dënohet ish kryeprokurori me akuzat për korrupsion19 mars 2021
Gjendja e krizës në Maqedoni vazhdohet deri në fund të vitit, opozita maqedonase votoi kundër 8 qershor 2021
Maqedoni, Komisioni i Sëmundjeve Infektive sot vendos për masat e reja 8 qershor 2020

Radio Uskana - LIVE
Katy Perry - Swish Swish