TV LIVE Radio
Sport
4 shtator 2021
E shkëputi kontratën me Spurs, Aurier i gatshëm t’i bashkohet Arsenalit

Serge Aurier ka shkëputur kontratën me Totenham Hotspurs në ditën e fundit të afatit kalimtar veror.

Pas katër viteve qëndrim në Londër te Tottenham, Aurier tani është një futbollist i lirë dhe po konsideron ofertat.

Dëshira e reprezentuesit të Bregut të Fildishtë është të qëndroj në Angli dhe Arsenali është njëra nga skuadrat favorite për t’i marrë shërbimet e tij.

Sky Sports ka raportuar se Aurier është në bisedime me Arsenalin për t’iu bashkuar atyre si futbollist i lirë.

Topçinjtë kanë treguar interesim për të edhe pse morën mbrojtësin e djathtë japonez Takehiro Tomiyasu nga Bologna.

Në rast se ndodh ky transferim, atëherë Aurier do të bëhej një ndër lojtarët e pakët që luajnë për dy rivalët e qytetit të Londrës.

Gjithsesi interesim për anësorin kanë shprehur edhe skuadra nga Rusia, Franca e Turqia.Të ndryshme
Më shumë
Rritje rekord e rasteve me koronavirus në botë, kryeson SHBA13 korrik 2020
Rama arrin në selinë e LVV-së, pritet takimi me Kurtin29 qershor 2020
Dje në Maqedoni janë vaksinuar mbi 13 mijë qytetarë 4 shtator 2021

Radio Uskana - LIVE
G-Eazy, Tyler Grey - Mary Jane