TV LIVE Radio
Nga Vendi
14 shtator 2021
Zaev sot për vizitë në Tiranë, do të takohet me kancelaren Merkel

Kryeministri Zoran Zaev, me ftesë të kancelares së Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel, sot do të udhëheq delegacionin qeveritar në vizitë njëditore në Tiranë.

Kryeministri Zaev do të merr pjesë në takimin e punës së kancelares Merkel me liderët e vendeve nga Ballkani Perëndimor.

Sipas agjendës, gjatë pasdites, Zaev bashkërisht me zëvendëskryetarin e Qeverisë i ngarkuar për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani do të kenë takim dypalësh me kancelaren Merkel.

Në kuadër të vizitës një ditore në Tiranë, kryeministri Zaev do ta vizitojë edhe Qendrën Maqedonase Kultutore në Tiranë.Të ndryshme
Më shumë
Adelina Thaçi pozitive për koronavirus: Reagon bashkëshorti i saj 9 korrik 2020
Liverpooli në krye, Guardiola godet me krahasimin e zgjedhjeve në Amerikë 07/11/2020 7 nntor 2020
COVID-19: Në tre komuna të Shkupit numri i rasteve aktive tejkaloi numrin 30012 tetor 2020

Radio Uskana - LIVE
Drake - Toosie Slide