TV LIVE Radio
Nga Vendi
14 shtator 2021
Ministrja e Arsimit: 2% e nxënësve në arsimin fillor dhe 7% në shkollën e mesme ndjekin mësimet online

Ministrja e Arsimit Mila Carovska thotë se detyrimi i të gjithëve është që të respektojnë protokollet, dhe se për momentin kemi 0.02 raste aktive të covid 19 në shkolla.Ambasada e Parë e Fëmijëve në Botë Megjashi bën thirrje për proaktivitet dhe lëvizshmëri nga Ministria e Arsimit në sistemin arsimor, dhe kërkon futjen e testeve të detyrueshme falas për të gjithë nxënësit dhe stafin e shkollës për të parandaluar përhapjen e pakontrolluar të virusit në shkolla.

Ministrja e Arsimit Mila Carovska thotë se detyrimi i të gjithëve është që të respektojnë protokollet, dhe se për momentin kemi 0.02 raste aktive të covid 19 në shkolla.

Vetëm 2 përqind e studentëve ndjekin mësimet online në arsimin fillor dhe 7 përqind në arsimin e mesëm.Të ndryshme
Më shumë
Presidentja Osmani dhe kancelari austriak, flasin për liberalizimin e vizave dhe integrimin e Kosovës në BE23 qershor 2021
Barcelona mund ta transferojë Neymarin në një marrëveshje lojtar plus para, PSG zbulon kërkesat16 korrik 2020
Gold AG po vazhdon të shijojë pushimet me gruan në Turqi, çifti publikojnë imazhe nga çastet e këndshme që po kalojnë së bashku 4 shtator 2020

Radio Uskana - LIVE
DJ Khaled ft. Drake - POPSTAR