TV LIVE Radio
Nga Vendi
13 tetor 2021
20 viktima, 412 infektime të reja në 24 orë me Covid 19

20 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19 në 24 orët e fundit.

10 nga rastet fatale janë regjisdtruar në Shkup, 3 në Kocani, dhe nga 2 raste fatale janë regjistruar në Kumanovë dhe Prilep, dhe me nga një rast i vdekur janë regjistruar në tetovë, Veles, dhe Ohër. Të gjithë personat e raportuar vdiqën në spital.

Nga 3567 testime të realizuara kanë rezultuar positiv 412 persona, prej të cilëve edhe më tej kryeson Shkupi me 207 raste pozitive.

Janë regjistruar edhe 459 pacientë të shëruar, derisa në vend ka 6.589 raste aktive.Të ndryshme
Më shumë
Pau Lopez drejt transferimit në Angli, tri skuadra e duan portierin e Romës18 qershor 2020
Biden për takimin në Gjenevë: Është gjithmonë më mirë të takohemi ballë për ballë16 qershor 2021
Rexhbeçaj vlerësohet lartë në Gjermani, futet në formacionin më të mirë dhe shpallet lojtari i javës 8 shkurt 2021

Radio Uskana - LIVE
Violeta Kajtazi - Sa jam merzit