TV LIVE Radio
Sport
16 nntor 2021
Kinezi i parë në Formula 1, drejton makinën e “Alfa Romeo”-s

Guanjou Zhu, sezonin e ardhshëm do të drejtojë makinën e skuadrës “Alfa Romeo” dhe do të jetë kinezi i parë që do të drejtojë një makinë në Formula 1. Ai do të jetë kolegë skuadre me Valteri Botas, i cili largohet nga skuadra e “Mercedesit” dhe nga viti i ardhshëm do të ulët ne makinën e Kimi Raikonenit, që ka paralajmëruar se do të shkojë në pension.

Kinezi Zhu, garon në Formula 2 dhe është në konkurencë për të fituar titullin, ndërsa kishte edhe disa teste me skuadrën “Alpin”, që ishin sinjal i mjaftueshëm për reagimin e skuadrës “Alfa Romeo”.

 

Piloti kinez te “Alfa Romeo”, do të zëvëndësojë Antonio Xhovinacin.Të ndryshme
Më shumë
Zaev: Të hyrat nga dogana tejkaluan pritshmëritë tona14 prill 2021
Janë ndërmarrë veprime që të shmangen probleme të mëtejme teknike të sistemit të regjistrimit të popullsisë 7 shtator 2021
Chiellini flet për të ardhmen e tij: Do të luaj së paku edhe një vit, pastaj do të shohim15 qershor 2020

Radio Uskana - LIVE
FINEM x STRESI - GAZI N'FUND