TV LIVE Radio
Nga Bota
24 nntor 2021
Parlamenti Europian mbanë 1 minutë heshtje për viktimat e tragjedisë në Bullgari

Në Parlamentin Europian është mbajtur një minutë heshtje për viktimat e ngjarjes së rëndë të ndodhur në Bullgari.

 

Deputetët e Parlamentit Evropian u çuan në këmbë dhe mbajtën një minutë heshtje në nderim të 46 viktimave pas thirrjes së Presidentit David Sassoli.

“Me keqardhje të thellë morëm vesh aksidentin e tmerrshëm me autobusin që ndodhej në afërsi të Sofje, Bullgarisë, që shkaktoi humbjen e jetëve të 46 personave, përfshirë shumë fëmijë. Ne emër të Parlamentit Europian dhe timen personale, dëshiroj të dërgoj të gjithê solidaritetin tonë familjeve dhe miqve të qytetarëve tê Maqedonisë së Veriut. Ju bëj thirrje për një minutë heshtje“, tha ai.

46 persona, shumica prej të cilëve shqiptarë humbën jetën ditën e djeshme në një aksident në Strumë të Bullgarisë pasi po ktheheshin nga një ekskursion në Stamboll të Turqisë.Të ndryshme
Më shumë
Këshilli i Sigurisë nesër takim te Pendarovski22 shtator 2020
Babai dhe i biri invalid nga fshati Siniçan i Tetovës në mesin e viktimave nga tragjedia 9 shtator 2021
Dy viktimë dhe 141 raste të reja me Covid-19, shërohen 175 pacientë13 gusht 2020

Radio Uskana - LIVE
DON XHONI - BABY