TV LIVE Radio
Nga Vendi
25 nntor 2021
Stankov: Derisa të përfundojë analiza e ADN-së, nuk mund të përcaktohet numri i saktë i personave të vrarë në aksident

Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Aleksandër Stankov, tha për AIM-n se në vendin e aksidentit të autobusit në Bullgari janë gjetur 44 trupa dhe mbetje të kufomave, të cilat do të ndërlidhen me analizën e ADN-së.

“Derisa të përfundojë analiza e ADN-së, nuk mund të përcaktohet numri i saktë i viktimave. Janë kryer 44 autopsi, por janë gjetur edhe mbetjet e trupave që do të lidhen me analizën e ADN-së. Duhet të presim që këto mbetje të shqyrtohen dhe pastaj do të shohim saktësisht se sa njerëz janë vrarë”, tha Stankov.

 

Stankov ka konfirmuar se kur të jenë gati raportet e mjekëve ligjorë maqedonas, të cilët këto ditë ishin në Sofje, ato do t’u dorëzohen autoriteteve bullgare.

Më parë, një zëdhënëse e kryeprokurores së Bullgarisë, Sika Mileva, tha në një konferencë shtypi me zv. prokurorin e përgjithshëm të Bullgarisë Borislav Sarafov se 44 trupa ishin gjetur në vendin e ngjarjes.Të ndryshme
Më shumë
Sot 9 viktima dhe 394 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni27 janar 2021
Shkupi arsyeton dëbimin e diplomatit rus19 maj 2021
Ditë zie në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë për viktimat në aksidentin tragjik24 nntor 2021

Radio Uskana - LIVE
Ardian Bujupi & Xhensila - PANORAMA