TV LIVE Radio
Sport
4 qershor 2020
Fajtor për evasion fiskal, Diego Costa dënohet me gjashtë muaj burg në Spanjë

Diego Costa është dënuar me gjashtë muaj burg në Spanjë pasi është shpallur fajtor me akuzën për evasion fiskal. Pas Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, sulmuesi i Atletico Madrid bëhet futbollisti i tretë I La Liga që merr një dënim të tillë. Sipas gjykatës, ai nuk ka deklaruruar si dhe nuk ka paguar taksat për një shifër të barabartë me 1.1 milion euro në vitin 2014.

Sipas akuzës, Diego Costa firmosi një kontratë sponsorizimi përpara transferimit në Premier League, tenksa fshehu të ardhurat financiare të saj. Gjithsesi, ashtu si në dy rastet e para që kishin protagonist Cristiano Ronaldo dhe Messi, sulmuesi I Atletico Madrid nuk do të bëjë asnjë ditë burg, pasi ka pranuar të paguajë një gjobë prej 36 mijë euro.Të ndryshme
Më shumë
Sot pesë viktima dhe 367 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni12 shkurt 2021
Legjenda e Arsenalit kritikon Xhakën që e mbrojti Alioskin24 nntor 2020
S4MM dhe Noizy publikojnë këngën e re “Puerto Rico”22 gusht 2020

Radio Uskana - LIVE
Kendrick Lamar - HUMBLE.