TV LIVE Radio
PromoTakim Pendarovski-Shmid: Jemi të gatshëm të japim një kontribut aktiv në promovimin e vlerave të OSBE-së
PromoShpërthim në një fabrikë në Rusi, të paktën 15 të vdekur
PromoFilipçe: Filloi prokurimi i sensorëve për matje pa dhimbje të diabetit
PromoMinistrat për mbrojtje të NATO-s miratuan objektivat e aftësisë për Maqedoninë e Veriut
Lajmet nga Vendi
Më shumë
LajmeTakim Pendarovski-Shmid: Jemi të gatshëm të japim një kontribut aktiv në promovimin e vlerave të OSBE-së22 tetor 2021
LajmeFilipçe: Filloi prokurimi i sensorëve për matje pa dhimbje të diabetit22 tetor 2021
LajmeMinistrat për mbrojtje të NATO-s miratuan objektivat e aftësisë për Maqedoninë e Veriut22 tetor 2021
LajmeDita e pestë nga fushata zgjedhore për rrethinë e dytë në Maqedoni22 tetor 2021
LajmeDehari: Më 17 tetor ju e vulosët të ardhmen e Kërçovës së ndritur21 tetor 2021Lajme nga rajoni dhe Bota
Më shumë
Shpërthim në një fabrikë në Rusi, të paktën 15 të vdekur22 tetor 2021
Mbretëria e Bashkuar do të investojë 90 miliardë funta deri në vitin 2030 për ndryshimet klimatike21 tetor 2021
Shqipëri: Hetohet gabim vdekja e rusëve/ Kthehen pas provat e prokurorisë: Nuk janë marrë sipas ligjit20 tetor 2021
Është vrarë një ligjëvënës britanik15 tetor 2021
Bejrut, 6 të vrarë gjatë protestës kundër gjyqtarit që po heton shpërthimin e një viti më parë14 tetor 2021
Erërat e forta rrëzojnë minaret e një xhamie në Turqi14 tetor 2021ShowBiz
Më shumë
ShowBizReperi i njohur kanadez Drake lançon albumin më të ri 3 shtator 2021
ShowBizArbenita Ismajli poston fotografitë ku thekson linjat trupore disa muaj pas lindjes 3 shtator 2021
ShowBizPas ndarjes nga Young Zerka, Ronela Hajati: Jam një beqare e kërkuar13 gusht 2021
ShowBizKatër artistë bëhen bashkë për ti kënduar Shkupit 1 gusht 2021
ShowBizKemi vetëm një pyetje për dhomën ku po qëndron Kanye West!29 korrik 2021Sport
Më shumë
SportRio Ferdinand këshillon këta tre lojtarë që t’i bashkohen Newcastle Unitedit12 tetor 2021
SportTop 20 përfaqësueset më të vlefshme në botë – Anglia e para, Belgjika e dhjeta 7 shtator 2021
SportE shkëputi kontratën me Spurs, Aurier i gatshëm t’i bashkohet Arsenalit 4 shtator 2021
SportTre lojtarë të Kosovës rrezikojnë suspendimin për ndeshjen ndaj Greqisë nëse ndëshkohen me karton të verdhë 2 shtator 2021
SportI pa rëndësishëm për Romën dhe Mourinhon, Pedro hakmerret duke nënshkruar me Lazion19 gusht 2021
SportLacazette pritet të largohet këtë javë nga Arsenali18 gusht 2021Teknologji
Më shumë
Apple prezantoi laptopët MacBook Pro dhe gjeneratën e ardhshme të AirPods 19 tetor 2021
Këto janë pesë gjërat e reja që erdhën me iPhone 13: Nga çipi më i shpejtë deri tek ekrani15 shtator 2021
Turqia gjobit WhatsApp me 200 mijë euro 4 shtator 2021
Twitter dëshiron të bllokojë automatikisht komentet ofenduese 2 shtator 2021
Snapchat regjistroi rritjen më të lartë, tani ka 293 milionë përdorues23 korrik 2021


Kuriozitete
Më shumë
Si e pritën njerëzit e Zagrebit veturën më ekstreme Pagani Huayra R? 4 shtator 2021
Dogecoin: Shakaja më e shtrenjtë e botës 19 maj 2021
Bill Gates mendon se duhet të fillojmë të hamë mish ‘viçi 100 për qind sintetik’ 18 shkurt 2021
Gjendet zvarraniku më i vogël në botë 5 shkurt 2021
Pse 1.2 miliard njerëz ndajnë vetëm 100 mbiemra në Kinë? 21 janar 2021

Radio Uskana - LIVE
Aferdita Demaku & Dona Janova - Nuse shko te nana